TRİLEÇE TATLISI TARİFİ

  NEFİS TRİLEÇE TATLISI TARİFİ YEMEK SAVAŞLARI

  NEFİS TRİLEÇE TATLISI TARİFİ – Yemek Savaşları

  Yemek Savaşları |NEFİS TRİLEÇE TATLISI. MUHTEŞEM LEZZET, ARNAVUT TATLISI OLARAK BİLMEKTEN GURUR DUYDUĞUMUZ BİR LEZZET VE GÖRSEL ŞÖLEN. KOLAY TARİF

  Merhaba,
  Yemek Savaşları
  Yemek savaşlarında bu güne kadar yapmış olduğumuz Trileçe, çöp şiş, sandviç, çıtır İskender, elmalı dondurmalı yaz tatlısı, oreo’lu waffle, fırında patates kızartması, ramazan pidesi, güllaç, İspanyol omleti, saç kebabı, hamburger, fıstık ezmesi, avakadolu ekmek, sağır sultan böreği’nin yanı sıra çok yakında mücver, farklı et yemekleri, tavuk yemekleri ile tarif paylaşımlarımız devam edecek.
  Yemek savaşlarından kısaca bahsetmek gerekirse, çok kapsamlı bir proje olmakla beraber bünyesinde sadece gönül verenleri çalıştırmaktadır. Bizim ekibimiz, başarıya aç, insanlara, duygu ve düşüncelere, sanata, Atatürk’e ve değerlerine saygı duyan bireylerden oluşmaktadır.
  Yemek savaşları’nın ana hedefi insanların keyif alabilecekleri bir platformun yanı sıra bilgi ve paylaşımlara zemin oluşturmaktır. Görsel değeri yüksek ve kaliteli, üyelerine sürekli kazandırmayı amaçlayan bir platform olarak bizler geleceğe gastronomi alanında katkı sağlamakla kendimizi sorumlu hissediyoruz.
  Yemek, Türkiye’de vazgeçilmez bir ritüeldir. Tarihimiz kadar eski yemek kültürümüz son dönemde yabancı mutfaklarla da genişleyerek Dünya’nın sayılı gastronomi madenlerinden olmuştur.
  Bir çok insan, sosyal platformlardan tecrübelerini paylaşıyor ülke bilgi anlamında müthiş bir gelişme yaşarken. Bilgiye ulaşmak anlamında tarifi zor bir hıza ulaşmıştır.
  Sosyal olmayan kadınların, ev hanımlarının bir çoğu gastronomi ve teknoloji sayesinde kendilerininde hiç ummadıkları kitlelere ulaşmışlardır. Bu gidişatın sonu yok ancak yakın zamanda en azından ülkemizde gastronomi anlamında bilgi, kültür farklılıklarının oluşacağına hiç şüphem yok!
  Hatta belki de gastronomi konusunda bilgisizlik bir zayıflık olarak görülmeye başlanabilir
  bu arada bahsetmek istediğim bir diğer konu ise çikolata, ya arkadaş adama sormazlar mı bizim milli tatlımız mı? bu çikolata handmade chocolate, el yapımı çikolata bu konuda yeni efsaneler yetişiyor hem de Türkiye’nin her yerinde! Ve hepsi de muazzam kurumsal görünen firmalar. Sanırım buda Avrupa etkisi. Ama ben inanıyorum ki geçmişimizden gelen gastronomik tecrübe DNA mıza işlemiştir ve her işte olduğumuz gibi doğru şartlar sağlanırsa Türkler en iyilerden olur ve 50 sene sonra bu işi Belçika değil Türkler yapıyor olur Dünya’da!
  Bu yazıda da diğer yazılarımızda olduğu gibi özgün içerikten uzaklaşmadık, bahsi geçen yazılar şahsi düşünceler ve tecrübelerden ibarettir.
  Hepinizi saygı ile selamlıyorum.
  Yemek Savaşları
  Serhat Çalışkan

  (Toplam 378 ziyaret, günlük 1 ziyaret )
  2

Sosyal Medyada Paylaşın:

Or you can just copy and share this url

Malzemeler

PANDİSPANYA HAMURU
1,5 SU BARDAĞI Şeker
5-6 ADET Yumurta
1,5 SU BARDAĞINA YAKIN Un
BİR TUTAM Tuz
BİR PAKET Vanilin
1,5 PAKET Kabartma Tozu
SÜT İÇİN
4,5 SU BARDAĞI Süt
200ML Krema
7-8 YEMEK KAŞIĞI Şeker
1 PAKET Vanilin
KREM ŞANTİ
1 PAKET Krem Şanti
1 SU BARDAĞI Süt SOĞUK SÜT
KARAMEL
1 SU BARDAĞI Şeker
2 YEMEK KAŞIĞI tereyağ
200ML Krema

Tarif Defterime Ekle

Tarifi beğenmek ve defterinize eklemek için Giriş Yapın veya Kayıt Olun.

TRİLEÇE TATLISI TARİFİ

NEFİS BİR TATLI, TRİLEÇE! YADA TRİLİÇE:) ADINI SEN KOY

 • 90
 • 10 Porsiyon
 • Zor

Malzemeler

 • PANDİSPANYA HAMURU

 • SÜT İÇİN

 • KREM ŞANTİ

 • KARAMEL

Adımlar

1
Tamamlandı

ÖNCELİKLE YUMURTALARIMIZIN BEYAZINI SARISINDAN AYIRIP BİR KAPTA BİR TUTAM TUZ İLE KÖPÜK HALİNE GELENE KADAR ÇIRPIYORUZ, DİĞER KAPTA İSE SARILARINI ŞEKER İLE ÇIRPTIKTA

2
Tamamlandı

DİĞER KAPTA İSE SARILARINI ŞEKER İLE ÇIRPTIKTAN SONRA YUMURTA BEYAZI İLE KARIŞTIRIYORUZ. YİNE FARKLI BİR KAPTA KARIŞTIRDIĞIMIZ KABARTMA TOZU+VANİLİN+UN KARŞIMIMIZI İLAVE EDİP PANDİSPANYA HAMURUMUZU HAZIR HALE GETİRİYORUZ.

3
Tamamlandı

BORCAMIN ALT KISMINA YAĞLI KAĞIT SERİYORUZ FIRIN 170C AYARLIYOR VE ISITIYORUZ. BALONCUKLARINI AZALTTIĞIMIZ HAMURU ISINAN FIRINA VERİYORUZ.

4
Tamamlandı

HAMUR PİŞERKE,
SÜTÜ KAYNATMADAN, ŞEKER KREMA İLE KARIŞTIRARAK HAMURUMU ISLATACAĞIMIZ SÜT KARIŞIMINI ELDE EDİYORUZ.

5
Tamamlandı

KREM ŞANTİMİZİ HAZIR KREM ŞANTİ VE SOĞUK SÜT KARIŞIMIMIZ İLE HAZIRLIYORUZ. UNUTMAYIN ÖNCE YAVAŞ SONRA HIZLI ÇIRPIYORUZ.

6
Tamamlandı

KARAMELİNİ HAZIRLAMAK İÇİN ŞEKERİ TAVAYA DÖKÜP ERİMESİNİ VE KARAMELİZE OLMASINI SAĞLIYORUZ KAYNADIĞI SIRA TERAYAĞINI EKLİYORUZ ARDINDAN 2. KAYNAMADA KREMASINI İLAVE EDİP İSTEDİĞİMİZ KIVAMI YAKALAYINCA ALTINI KAPATIYORUZ.

7
Tamamlandı

SÜSLEME KISMINDA EN ÖNEMLİ HUSUS KARAMELİ DÖKERKEN ÇOK HAFİF HAFİF SİCİM HALİNDE AKITARAK DAĞITMAK AKSİ TAKTİRDE KARAMEL KREMŞANTİNİN ALTINA GEÇER VE İSTEDİĞİMİZ GÖRSELİ ALAMAYIZ.

8
Tamamlandı

AFİYET OLSUN!:)

serhat

Değerlendir & Puan Ver

Ortalama Puan:
(5)
Toplam Değerlendirme: 2
Yemek Savaşları

TARİFLERİN EN GÜZELİ:)

Facebook Profile gravatar
Esra Yavuz

Harika!

önceki
Oreo Waffle Tarifi
sonraki
ELMALI-DONDURMALI YAZ TATLISI

Yorum Ekle